Trening na masę Zwiększenie masy zasady przyrostu mięśni Dieta na masę
Trening

na szybką masę

Jak ćwiczyć żeby pobudzić wzrost masy mięśniowej.

więcej
Zwiększenie

masy mięśniowej

Co powinniśmy wiedzieć, żeby szybko zbudować mięśnie.

więcej
Trening

i dieta na masę

Z czym to się je, czyli jak i co jeść, aby przybrać na masie.

więcej

Dieta i odżywki na masę - artykuły

Przyrost masy mięśniowej

Szybki przyrost masy mięśniowej

W zależności od typu budowy przybranie dodatkowych kilogramów może stanowić nie małe wyzwanie. Jeśli zastanawiasz się, czy szybki przyrost masy w ogóle jest możliwy to po zapoznaniu z kluczowymi zasadami odżywiania i treningu przestaniesz mieć wątpliwości. Przedstawiamy niezawodne sposoby na zwiększenie masy mięśniowej.

czytaj dalej
Jak szybko przytyć 10kg

Jak szybko przytyć 10kg

Jeśli wcześniej nie trenowaliśmy żadnej dyscypliny sportowej i nie stosowaliśmy diety to na początku stosunkowo łatwo przybrać dodatkowych kilka kg masy. Mając już pewien staż treningowy oraz stosowanie diety przybieranie kolejnych kilogramów nie następuje już tak łatwo. Sprawdźmy jak temu zaradzić.

czytaj dalej
Jak szybko przytyć 5kg

Jak szybko przytyć 5kg

Zdecydowana większość osób szuka skutecznego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Są jednak tacy, dla których przytycie jest nie małym wyzwaniem.

Zwiększenie masy to lepsze samopoczucie oraz więcej siły. Jak zatem się do tego zabrać, co jeść, jak ćwiczyć, aby przytyć 5kg w miesiąc?

czytaj dalej
Dieta na masę 80kg

Dieta na masę 80kg

Przykładowa dieta na zdobycie masy mięśniowej dla osoby ważącej ok. 80kg. Przedstawiamy propozycję posiłków oraz sugerowany czas ich spożycia. Posiłki należy dostosować do własnych potrzeb i możliwości warunkujących czas ich spożywania. Pamiętajmy jednak, aby przerwy pomiędzy daniami nie były większe niż 3-4 godzin.

czytaj dalej
Dieta na masę 75kg

Dieta na masę 75kg

Przykładowa dieta na zdobycie masy mięśniowej dla osoby ważącej ok. 75kg. Przedstawiamy propozycję posiłków oraz sugerowany czas ich spożycia. Dania najlepiej dopasować w zgodzie z własnymi upodobaniami i możliwościami czasu spożywania. Należy jednak pamiętać, aby przerwy nie były dłuższe niż 3-4 godzin.

czytaj dalej
Dieta na masę 70kg

Dieta na masę 70kg

Przykładowa dieta na zdobycie masy mięśniowej dla osoby ważącej ok. 70kg. Przedstawiamy propozycję posiłków oraz sugerowany czas ich spożycia. Posiłki należy dostosować do własnych potrzeb i możliwości warunkujących czas ich spożywania. Pamiętajmy jednak, aby przerwy pomiędzy daniami nie były większe niż 3-4 godzin.

czytaj dalej
Dieta na masę 60kg

Dieta na masę 60kg

Przykładowa dieta na zdobycie masy mięśniowej dla osoby ważącej ok. 60kg. Jadłospis przede wszystkim powinnien obfitować w produkty zawierające sporą ilość węglowodanów. Dania najlepiej dopasować w zgodzie z własnymi upodobaniami i możliwościami czasu spożywania. Należy jednak pamiętać, aby przerwy nie były dłuższe niż 3-4 godzin.

czytaj dalej
Odżywki na masę

Odżywki na masę

Stosujesz dietę, ale mimo to masz problem z przytyciem? Na początku trzeba zadbać o prawidłowo skomponowaną dietę, która dostarczy organizmowi niezbędną ilość białka, węglowodanów i witamin. Dietę można wspomóc odżywkami na masę. Dzięki nim szybciej i łatwiej zwiększysz masę mięśniową. Stosowane jako uzupełnienie diety dodadzą nam dodatkowej energii.

czytaj dalej
Dieta na masę - odżywianie

Dieta na masę - Odżywianie

Prawidłowo skomponowana dieta na masę stanowi uzupełnienie treningu na masę. Dzięki niej znacznie szybciej pojawią się efekty naszych ćwiczeń. Poddając organizm wysiłkowi fizycznemu zwiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To ile będziemy musieli dostarczyć dodatkowych kalorii jest kwestią indywidualną i zależy między innymi od intensywności treningów, naszych osobistych uwarunkowań.

czytaj dalej